در دل هر تهدیدی یک فرصت هم نهفته است، یعنی می‌شود تهدید را به فرصت هم تبدیل کرد. این امر در مورد شرایط مبهم و محیط‌های دائما در حال تغییر و پیچیده هم صدق می‌کند.هر نیاز، خواسته، تقاضای برآورده نشده، کمبود، مشکل، مسئله، وضعیت نامطلوب و نظایر این‌ها، مصداق بارز فرصت است تا از دل آنها سود و منفعت (ارزش) استخراج گردد.فرصت‌ها همیشه وجود دارند، ولی فقط کسانی آنها را می‏ببینند و استفاده می‏کنند که مهارت‏های مربوطه را کسب کرده باشند و نسبت به محیط خود حساس باشند نه بی‌تفاوت.تبدیل تهدید به فرصت، از بالاترین مراتب  و درجات ارزش‌آفرینی است.جایگاه کسب وکار در محیط رقابتی گاهی به محصولات و خدمات بهتر ارتباط ندارد و همواره صنعت شاهد کسب وکارهایی بوده است که علی‌رقم محصول بدتر دارای جایگاه بالاتری به نسبت سایر رقبا بوده‌است و موفق‌تر است. داشتن یک برنامه استراتژی دقیق و جامع حتی در برخی صنایع می‌تواند نقش پر رنگ‌تری به نسبت کیفیت محصولات و خدمات داشته باشد.آشنایی با انواع استراتژی های رقابتی مهم در عرصه رقابت در کسب وکار های که قیمت رقابتی است بایستی با ایجاد تجربه لذت‌بخش، حساسیت مشتریان را به قیمت کمتر کرد.کسب‌‌و‌کار دقیقا مانند جنگ است. مدیران کسب وکار‌ها در میدان نبرد نمی‌توانند ناله کنند، اعتراض کنند یا بهانه بیاورند. مدیران کسب وکار‌ها فقط باید با استراتژی بهتر بر دشمن پیروز شوند. ایده استراتژی از آنجا شکل گرفت که در نبردها همیشه شرایط و منابع یکسان نبود. عده‌ای به این فکر افتادند که چگونه می‌توان با منابع و امکانات کمتر بر رقیب قوی‌تر پیروز شد.

 آنچه در این دوره آموزش داده خواهد شد :

مفاهيم و اصول تفكر استراتژيك،آشنایی با تفکر استراتژیک، تصمیم استراتژیک و مدیریت استراتژیک

کاربرد تفکر استراتژیک در مواجهه با تغییرات،ویژگی های نگرش یک استراتژیست به جهان اطراف

قوانين هفتگانه تفكر استراتژيك در عمل،ویژگی‌های تصمیم استراتژیک

تصمیم استراتژیک و ارزیابی شرایط دنیای واقعی ،موانع تفکر استراتژیک و نگاه استراتژیک به کار و زندگی

ابزارهای تقویت تفکر استراتژیک،آشنایی با مدیریت استراتژیک

ضرورت مدیریت استراتژیک در کسب وکار (موفقیت در رقابت یا رهایی از بازی رقابت؟)

مفاهمی اولیه اولیه استراتژی،نگاهی به فرایند مدیریت استراتژیک و مراحل مختلف آن

آشنایی با روش‌ها و ابزار‌های شناسایی و تدوین ارکان جهت‌ساز

آشنایی با ابزار های تحلیل محیطی PESTEL  و SWOT (متغیر های کلیدی هر گروه و روش‌های جمع‌آوری و تجزیه‌و‌تحلیل اطلاعات مرتبط با محیط داخلی و خارجی)

شناسایی بخش های مختلف تحلیل استراتژیک صنعت، روش‌ها و منابع جمع‌آوری اطلاعات

آشنایی با روش های تحلیل استراتژیک رقابت در صنعت، شناسایی عوامل کلیدی موفقیت، و آنالیز رقبا با CPM

آشنایی با مفهوم مزیت رقابتی و چگونگی شناسایی آن

آشنایی و بکار گیری انواع ابزار های کاربردی در مدیریت استراتژیک (سناریو نویسی، نسل سوم کارت امیتاز متوازن BSC)

آشنایی با سطوح مختلف استراتژی،نگاه هلی کوپتری به استراتژی‌های  رقابتی  

استراتژی تمایز،استراتژی تمرکز،استراتژی ادغام عمودی در کسب و کارها

ائتلاف استراتژیک و اتحاد استراتژیک

استراتژی پلتفرم و ویژگیهای یک پلتفرم موفق

استراتژی Lock-in (قفل بستن به پای مشتری)

دیوارهای ورود استراتژی،استراتژی‌های مرده 

احسان محمدی، مشاوره و مدرس در حوزه تعالی سازمانی و مدیریت استراتژیک است. او فارق التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی و دکتری مدیریت استراتژیک است و بیش از 8 سال در حرفه‌ی مشاوره و آموزش در زمینه سیستم‌های مدیریتی، مدل‌های تعالی سازمانی و مدیریت استراتژیک فعالیت می‌کند. احسان محمدی دارای مدرک شایستگی مدیریت اروپا EBCL، کمربند مشکی کارت امتیازی متوازن (BSC)  و سرممیزی تحت اعتبار IATF در استاندارد ISO/TS 16949 در حوزه قطعه سازی خودرو می‌باشد. او دارای سابقه بیش از 300 روز ممیزی سیستم‌های مدیریتی و ارزیابی مدل‌های تعالی سازمانی و برگزاری بیش از 100 دوره آموزشی در زمینه مدل تعالی سازمانی و مدیریت استراتژیک و سیستم سازی کسب وکار بوده است و همچنان بیش از ده سمینار و کنفرانس در زمینه مدیریت سخنرانی داشته است.همچنین او سابقه مشاوره تعالی سازمانی در سطح تندیس بلورین و سیمین در صنایع پتروشیمی دارد. احسان محمدی تجربه مشاوره و همکاری با بیش از ده‌ها شرکت معتبر بزرگ ایرانی از جمله: شرکت دی، مدیریت اکتشاف نفت، گروه قطعات خودرو عظام و... در پروژه‌های معماری سازمان و  بهبود فرایندهای سازمان، مدیریت استراتژیک را دارد.