برنامه پروژه، یک مدل از فرآیندها می باشد که تیم پروژه جهت تحقق اهداف تعریف شده برای پروژه باید آن را دنبال کند. جنبه های مهم این برنامه عبارتند از: مدیریت محدوده، مدیریت هزینه، مدیریت زمان و ریسک های مرتبط با آنها. این برنامه باید در هر یک از جنبه های گفته شده تدوین و برنامه ریزی گردیده و در طول اجرای پروژه مرتبا مراقبت گردد که تحت کنترل مدیریت پروژه باشد.Microsoft Project محصولی از نرم افزار مدیریت پروژه است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته و فروخته شده است. این برنامه برای کمک به یک مدیر پروژه در تدوین برنامه ، تعیین و تخصیص منابع به فعالیتها ، پیگیری پیشرفت ، مدیریت بودجه و تجزیه و تحلیل حجم کار تخصیص داده شده به منابع بکار می رود. این نرم افزار بخشی از خانواده مایکروسافت آفیس است اما هرگز در هیچکدام از مجموعه های آفیس گنجانده نشده است وهم اکنون در دو نسخه استاندارد و حرفه ای بصورت مجزا موجود می باشد.در اين دوره دانشجو با مفاهيم مديريت پروژه آشنا مي شود و با کمک نرم افزار MSP قادر خواهد بود پروژه را در حوزه ها و چارچوب تعريف شده در دانش مديريت پروژه و مطابق با استاندارد PMBOK،  برنامه ريزي ، کنترل ، هدايت ، گزارشدهي و تجزيه و تحليل نمايد . سر فصل های دوره به شرح ذیل می باشد

*ساخت و تعریف مشخصات عمومی و محاسباتی پروژه
*تعریف WBS و انواع فعاليتهای پروژه
*زمانبندی پروژه و مدیریت شناوری و مسیرهای بحرانی
*تعريف، تخصيص و تسطیح منابع و مهارتها
*برنامه ریزی هزینه ها و بودجه بندی پروژه
*فرمول نویسی و توابع در MSP
*بروزنمايي و کنترل پروژه
*رسم انواع نمودارهای S
*Value Earned / تجزيه و تحليل پروژه به کمک سيستم ارزش کسب شده
*Report/ انواع گزارش گیری داخلی و خارجی از پروژه

  

حسین حق نژاد، دانش آموخته رشته مهندسی صنایع در سال 1380 و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه علم و صنعت می باشد.دوره های مدیریت پروژه در حوزه هایPMBOK, PMO, Claim, Portfolio, Primavera P6 & Risk Analysis, EPM, Agile   را فراگرفته و دارای مدارک حرفه ای  PMP و ITIL می باشد.در حوزه های مختلف کسب و کاری شامل IT ، عمرانی و ساختمانی، مخابرات، نفت و گاز، مترو، صنایع غذایی، قطعه سازی، بانکداری و در پروژه ها و شرکت های نامی همچون کاله ، خدمات انفورماتیک، فرادیس البرز، نوین پرداخت، پیکده، رویال ساختمان آریا، توسن، برج تهران، Nokia BTS GC Turnkey، پروژه های توسعه نرم افزار نگین، برج رویال، دیسپچینگ شرکت ملی گاز، بیمارستان 700 تختخوابی برکت ، ایران مال و ... به عنوان مشاور پیاده سازی سیستمها و راه حل های جامع مدیریت پروژه و همچنین مدیر PMO مشغول به کار بوده است.

علاوه بر کار اجرایی در طول این سال ها مدرس دوره های P6 PMBOK, EPM, MSP, Primavera در شرکت های نفت و گاز، کشتی رانی، فاضلاب تهران، خاتم الانبیاء و .. و همچنین به عنوان مدرس در موسسات آموزشی شامل موسسه افق، کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت، موسسه ارشد دانشگاه امیرکبیر، کارآفرینی دانشگاه تهران، نماینده توف رایلند، IMQ، آموزشگاه شهر و مجتمع فنی تهران و برگزاری دوره های خصوصی و نیمه خصوصی فعالیت داشته است.