هدف از برگزاری این دوره یک روزه، آشنا نمودن مدیران و کارشناسان بخشهای مختلف شرکت ها با نحوه طرح دعاوی مختلف در نهادهای رسیدگی کننده اعم از دادگاه ها، دادسراها، شوراهای حل اختلاف و سایر مراجع، با بیان مختصری از شیوه رسیدگی در این نهادها و همچنین آشنا نمودن ایشان با ماهیت دعاوی مختلف از جمله دعاوی حقوقی، کیفری و اداری می باشد.این دوره به شرکت کنندگان کمک می کند تا در شرایط اضطراری و قبل از اخذ راهنمایی تفصیلی از وکلا و مشاورین حقوقی متخصص، امکان انتخاب بهترین راهکار را داشته باشند.


در پایان دوره، شرکت کنندگان قادر خواهند بود تا نیازهای اولیه خود در مراجعه به مراجع رسیدگی کننده را برطرف نمایند. بدیهی است‌ نه تنها این دوره، هیچ دوره مشابه دیگری افراد را از مراجعه به وکلای متخصص دادگستری و مشاورین حقوقی بی نیاز نمی سازد و تنها با آشنا نمودن با کلیات موضوع، به ایشان کمک میکند تا به درک بیشتری از مشاوره های اخذ شده دست یابند. تجربه نشان داده است که برخورداری از معلومات عمومی در حوزه مورد بحث، قدرت تصمیم گیری و اطمینان عمل بیشتری به افراد خواهد داد.

 

دکتر مائده میرشمس شهشهانی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و قراردادی از سال 1387 می باشد. ایشان از سال 1389 در پروژه های پتروشیمی و ساخت مشغول به فعالیت هستند. حوزه های تخصصی ایشان شامل حقوق کیفری، حقوق بین الملل کیفری، مدیریت ادعا، قراردادهای پیمانکاری، قراردادهای سرمایه گذاری، داوری  و حل اختلاف می باشد. ایشان از سال 1387 به تدریس در دانشگاه اشتغال دارند.